Nasze piwa

Kolejowe Stacja Kazbek Lager

alkohol: 5,1%
ekstrakt: 13%
pojemność: 500 ml

Skład: woda, słód pilzneński, słód Cara Clair, płatki ryżowe, chmiel Kazbek, drożdże W34/70

Kazbek Lager – Klasyczne piwo dolnej fermentacji. Na pierwszy plan wybija się słodowość przełamana nutką korzenności i ziemistości, która pochodzi od zastosowanego chmielu Kazbek, wywodzącego się z okolic Kaukazu. Niewielki dodatek płatków ryżowych nadaje piwu wytrawności.

Stacja kolejowa w Koluszkach jest jednym z najważniejszych węzłów kolejowych w Polsce. Pociągi zaczęły przejeżdżać przez to miejsce już w roku 1846. Jej najbardziej charakterystyczny element to żółty, bryłowaty dworzec kolejowy wybudowany w 1968 r., który pod koniec lat 80-tych stał się tematem filmu „Bal na dworcu w Koluszkach” w reżyserii Filipa Bajona.


Kolejowe Bagaże IPAsażerowie

alkohol: 5,2%
ekstrakt: 13%
pojemność: 500 ml

Skład: woda, słód pilzneński, dekstrynowy, chmiele Citra, Simcoe, Mosaic, drożdże US-05

Session IPA – Ikona piwnej rewolucji, czyli piwo w stylu IPA w łagodniejszej, sesyjnej odmianie. Owocowość pochodząca od amerykańskich chmieli wnosi nuty cytrusów i owoców tropikalnych, takie jak mango, ananas czy melon. Solidnie nachmielone na aromat doskonale oddający charakterystykę chmieli uprawianych za oceanem.

„Prosty kolejarz nie chce pojąć, że można z życiem chcieć się rozstać. Figurki w oknie sklepu stoją, sklep zmienia pana, a świat – postać” ~ tak śpiewał niegdyś Jacek Kaczmarski, wybitny polski poeta, nawiązując tym samym do akcji powieści „Lalka” Bolesława Prusa, której fragment dotyczył Skierniewic. Być może te słowa nucono, stawiając na skierniewickim peronie pomnik Wokulskiego. Faktem natomiast jest, iż ten dworzec zachwyca podróżnych swym wspaniałym, odnowionym budynkiem


Kolejowe Wajcha Maszynisty

alkohol: 5,1%
ekstrakt: 13%
pojemność: 500 ml

Skład: woda, słody: pilzneński, pszeniczny, Carabelge, chmiel Marynka, drożdże Danstar Munich Classic

Weizen – Piwo w wywodzącym się z Niemiec stylu hefe-weizen, gdzie banan i goździk grają pierwsze skrzypce. Efekt ten osiągnęliśmy dzięki użyciu specjalnego szczepu drożdży. Piwo zdradliwie pijalne, chęć sięgnięcia po kolejny łyk jest czymś naturalnym.

Stacja Kolejowa Łódź Widzew została otwarta w 1903 roku, czyli w czasach, gdy nie znajdowała się jeszcze na terenach miejskich. Działając przez ponad 100 lat dumnie służyła mieszkańcom, a wraz z stacją Łódź Niciarniana także kibicom w najlepszych chwilach Widzewa. Dziś po modernizacjach prowadzonych w ostatnich latach, spoziera elegancko swoimi białymi murami na podróżnych.


Kolejowe I PAna Konduktora

alkohol: 5,7%
ekstrakt: 15%
pojemność: 500 ml

Skład: woda, słody: pilzneński, pszeniczny, płatki owsiane, cukier mlekowy, chmiele: Citra, Nelson Sauvin, drożdże WLP066 – London Fog

New England IPA – Piwo to zaskoczy Cię bogatym aromatem tropikalnych owoców oraz cytrusów pochodzącym od użytych chmieli. Najpierw natkniesz się na naftę, białe winogrona oraz agrest – tak, skojarzenia z winem są właściwe. To wszystko zasługa chmielu Nelson Sauvin. Następnie możesz wyczuć limonkę, mango, a nawet melona – wszystko dzięki Citrze. Nie szukaj goryczki, bo jest jej niewiele. Po wieczornym przelaniu piwa do szkła odstaw butelkę i powąchaj rano – odkryjesz nowe aromaty.

Dworzec w Zduńskiej Woli – uwieczniony na zdjęciu wraz z naszym piwowarem Darkiem – twórcą receptury piwa, którym właśnie się delektujecie. 120-letni błękitny budynek z dumą prezentuje napis “Miasto urodzenia i chrztu św. Maksymiliana Marii Kolbego”. Wojny XX odcisnęły na Zduńskiej Woli największe piętno, poprzez getto żydowskie, a następnie ośrodek dla hitlerowskich zbrodniarzy oraz zdrajców narodu polskiego. Dzisiaj można zaś cieszyć się pięknym Dworkiem Złotnickich czy Skansenem Taboru Kolejowego.


Kolejowe Prawie jak SOK

alkohol: <0,5%
pojemność: 500 ml

Skład: woda, słody jęczmienne – pale ale, chmiele – Citra, Mosaic, El Dorado, drożdże LA-01

Bezalkoholowa sesyjna APA – Prawie jak SOK to nasze pierwsze bezalkoholowe piwo! Posiada ono wszystkie cechy wersji z %, na czele z cytrusowym aromatem, a także żywicznymi nutami, które zawdzięcza użytym chmielom. Lekkość i zwiewność to kolejny atut tego wydania. Sesyjna APA w tak swobodnym wydaniu to dobry wybór na długą podróż, który zaspokoi pasażerów, a nie zaniepokoi Straży Ochrony Kolei, utrzymującej porządek w infrastrukturze kolejowej.


Kolejowe Łączy Nas Kolej

alkohol: 4,9%
ekstrakt: 13%
pojemność: 500 ml

Skład: woda, słody jęczmienne – pilzneński, carabody, karmelowy, chmiele – Marynka, drożdże W34/70

Lekki Pilzner – Przed Tobą reprezentant stylu wywodzący się z Czech czyli světlý ležák w wydaniu lekkiego pilznera. Jego cechami charakterystycznymi są słomkowa barwa, wysoka, choć krótka goryczka, aromaty zbożowe oraz wysoka pijalność. Dodajmy do tego przeciętną zawartość alkoholu i mamy napój, który potrafi świetnie ugasić pragnienie podczas piłkarskiego spektaklu. Piwo idealne do spożycia na stadionach KKS-u Koluszki, LKS-u Gałkówek i Pogoni Rogów, które rzecz prosta łączy linia kolejowa.


Kolejowe Pociąg do Seksu

alkohol: 4,8%
pojemność: 500 ml

Skład: woda, słody – Carapils, pilzneński, pszeniczny, owsiany, płatki owsiane, chmiele – Citra, Azacca, Lubelski, drożdże US-05

Klasyczne American Pale Ale o złotym kolorze i wysokiej pianie. Piwo wyraźnie chmielowe w aromacie, jednak najciekawsze doznania daje połączenie chmieli amerykańskich, którego rezultatem są żywiczne i cytrusowe zapachy. Deska serów, wędzone mięso, wiejska kiełbasa czy suszona wołowina sprawdzą się idealnie do degustacji naszej klasycznej APA oraz wydobycia jej najlepszych aromatów. Wymienione przekąski będą również dobrą alternatywą dla tradycyjnej kolacji oraz do zapoczątkowania upojnego i długiego wieczoru z drugą połówką. Nietuzinkowa nazwa, czerwony róż, a do tego… prowokujący smak, który łaskocze kubki smakowe i zmusza do następnego łyku.


Kolejowe Kolejka po Maturze

alkohol: 6,0%
pojemność: 500 ml

Skład: woda, słody – pilzneński, pszeniczny, dekstrynowy, płatki owsiane, maltodekstryna, chmiele – Sabro, Idaho 7, Citra, Lemondrop, drożdże WLP066 – London Fog

Hazy IPA – Intensywnie owocowe, z wyraźną goryczką na finiszu. Chmielone na zimno, co wydobywa aromaty świeżych cytrusów. Idealnie sprawdzi się jako łyk orzeźwienia przy grillu i chwilach relaksu po wycieńczających przygotowaniach do egzaminu maturalnego. Niezależnie od tego, czy pisałeś go właśnie teraz, czy wiele lat temu, chcielibyśmy Cię jako załoga Browaru Kolejowe zaprosić na kolejkę po maturze. Za Twoje zdrowie!


Kolejowe Kawa w Warsie

alkohol: 4,4%
pojemność: 500 ml

Skład: woda, słody: pilzneński, pszeniczny, czekoladowy pszeniczny, Carafa III, płatki owsiane, jęczmień palony, chmiel Iunga, drożdże US-05

Dry Stout – Wchodzisz do pociągu relacji Koluszki – Gdynia Główna. Zajmujesz swoje ulubione miejsce w przedziale. To przy oknie, zgodnie z czołem składu, aby móc oglądać piękne krajobrazy. Mijasz dworce, widzisz ludzi wracających do domów i dołączających do podróży, a nad Wami zaczyna zachodzić słońce. Po chwili widzisz już księżyc, który zaczyna grać swoją melodię i tworzy kapitalny klimat. Do stacji końcowej zostało 40 minut, a przed Tobą jeszcze cały, upojny, długi wieczór. Może wagon restauracyjny? Tak, to dobry pomysł. Dzień dobry, a właściwie dobry wieczór. Czy mogę prosić kawę? Tak, czarną, klasyczną kawę z pociągowego Warsu.